Monitoringok

Monitoringok

Fotowoltaika

Fotowoltaika jest to instalacja składająca się z paneli fotowoltaicznych, które zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do istniejącej instalacji elektrycznej budynku. Posiadamy w ten sposób tańszy prąd w naszych gniazdkach. Tańszy prąd umożliwia nam gospodarowanie jego zasobami z większą rozrzutnością w gospodarstwie domowym Ze względu na niższą cenę prądu, można wykorzystać go do oświetlenia podwórka, budynku, ogrzewania wody i domu.

energia odnawialna Fotowoltaika

Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

Myśląc o opłacalności fotowoltaiki należy pamiętać, że razem z systemem fotowoltaicznym uzyskujemy tańszą energie elektryczną na wiele lat. W chwili zainstalowania instalacji każdego następnego dnia czerpiemy darmowy prąd ze słońca!

Fotowoltaika system

Jakie zalety mamy z posiadania fotowoltaiki:
Fotowoltaika to darmowy prąd z energii słońca.
Fotowoltaika to ponad 25 lat gwarancji na produkcję.
Fotowoltaika jest bezobsługowa. Nic nie trzeba wymieniać.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę, ponieważ opłacalność paneli fotowoltaicznych stale rośnie. Panele fotowoltaiczne zapewniają ponad 25 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając przez każdy dzień działania instalacji darmowy prąd. Dodatkowo, rozwój technologiczny i wzrost zainteresowania energią odnawialną sprawił, że od 1973 roku panele fotowoltaiczne staniały do ułamka procenta wartości pierwotnej i stały się dostępne finansowo dla każdego. Instalacje fotowoltaiczne PV do 40 kW nie wymagają specjalnego pozwolenia i są mile widziane przez lokalne władze. Ponad to operator ma obowiązek podłączyć je do sieci, jeśli moc zamontowanego zestawu nie przekracza mocy naszego przyłącza elektrycznego. Do 2020 roku Polska ma obowiązek narzucony przez Unię Europejską przejść częściowo na Odnawialne Źródła Energii ograniczając tym samym spalanie paliw kopalnych, które zanieczyszczają nasze środowisko. Udział energii odnawialnej do ogółu zużytej energii ma być nie mniejszy niż 15%.

Fotowoltaika instalacja

W zależności od wielkości instalacji PV, ilość produkowanego prądu jest różna. Panele fotowoltaiczne o mocy 1 kWp, skierowane na południe wytworzą w Polsce w ciągu roku około 900-1100 kWh energii elektrycznej. Koszt założenia paneli fotowoltaicznych jest zależny od rodzaju i technologii ich wytworzenia. Wpływ na cenę ma również jakość wykonania samych paneli, marka oraz jakość inwertera. Na koszt montażu systemu fotowoltaicznego składa się również poziom trudności montażu. Można przyjąć, że typowa rodzina potrzebuje 2500-3500 kWh rocznie. Chcąc produkować tyle energii z paneli fotowoltaicznych należy przygotować się na wydatek ok. 18 000 do 25 000 zł. Jeśli nasze fundusze nie pozwalają nam na wykonanie instalacji zawsze możemy skorzystać z oferowanej pomocy finansowej lokalnych władz lub z programu np Prosument.

Fotowoltaika Warszawa

Jak już wspomnieliśmy wcześniej systemy fotowoltaiczne nie generują kosztów związanych z ich eksploatacją. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy się martwić o koszty związane z użytkowaniem prądu. Fotowoltaika zwraca się po około 9-10 latach, przy czym skorzystanie z dotacji skraca ten okres do ok. 6-7 lat

Działanie systemów fotowoltaicznych opiera się w głównej mierze na działaniu samych ogniw fotowoltaicznych, do których dociera foton (najmniejsza jednostka światła), następie padając na ogniwo fotowoltaiczne jest absorbowany przez krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to nic innego, jak przepływ prądu elektrycznego. Ogniwa fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną, w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, które produkują ciepło.

Korzyść z ogniw fotowoltaicznych jest niebagatelna. Do najważniejszych zalet ogniw fotowoltaicznych należą oszczędności na rachunkach i ochrona środowiska, ale także niezależność energetyczna. Mamy swój prąd i nie musimy zwracać uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej. Inwestując w fotowoltaikę przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, jednocześnie oszczędzając. Systemy tego typu są nieodzowne w warunkach górskich i słabo zurbanizowanych. W miejscach gdzie nie ma możliwości podłączenia pod sieć energetyczną budynku zostaje nam fotowoltaika lub generatory prądu napędzane paliwami kopalnianymi.

Ze względu na wzrost popytu na panele fotowoltaiczne, coraz więcej inżynierów pracuje nad lepszymi rozwiązaniami by zmniejszyć koszty produkcji, a zwiększyć ich sprawność. Gdy już posiadamy instalację i zdecydujemy się na sprzedaż energii, warto zastanowić się nad net meteringiem, który umożliwia nam korzystanie z sieci jak z akumulatora bez dodatkowych kosztów.

Systemy fotowoltaiki

Usługa ta polega to na tym, że nadwyżki energii, której nie zużywamy na bieżąco, oddajemy do sieci i następnie możemy ją odzyskać z niej, kiedy jest nam potrzebna. Rozliczamy się z dostawcą energii w okresach półrocznych. Gdy wychodzi, że tyle samo zużyliśmy co wyprodukowaliśmy (bilans zerowy) wtedy ponosimy koszty tylko za obsługę sieci. Jeśli nasza produkcja nie jest wystarczająca i pobieramy prąd dodatkowo z sieci wtedy musimy dopłacić cenę różnicy prądu, natomiast gdy nasza produkcja jest większa niż pobór, nadwyżki sprzedajemy i zarabiamy na tej inwestycji. Kolejnym atutem jest to, że wykorzystując net metering nie mamy prawie żadnych strat podczas przesyłu energii elektrycznej.

Panele słoneczne to doskonała inwestycja dla osób, które chcą oszczędzać. Fotowoltaika to nie tylko korzyści dla środowiska, ale także dla kieszeni użytkowników.

Dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru instalacji, panele słoneczne wyprodukują tyle energii, aby zaspokoić potrzeby użytkowników a rachunki za prąd zostaną obniżone niemal do zera. Dzięki takiemu rozwiązaniu podwyżki cen za energię elektryczną przestają obciążać budżet domowy. Panele słoneczne zapewniają użytkownikom niezależność i bezpieczeństwo energetyczne.
Od chwili uruchomienia instalacji, energia produkowana przez panele słoneczne jest darmowa, instalacja nie generuje żadnych kosztów związanych z eksploatacją. Fotowoltaika przynosi ok. 10% rocznej stopy zwrotu, czyli 2,5 razy więcej niż lokata w banku!

Instalacja fotowoltaika

Nowa ustawa o OZE stworzyła możliwości oszczędzania takie jak:
*taryfy gwarantowane,
*program Prosument,
*net metering.

Dzięki temu panele słoneczne opłacają się jeszcze bardziej. Np. korzystając z taryf gwarantowanych nie tylko oszczędza się na rachunkach za energię elektryczną, ale można także zarabiać, odsprzedając nadwyżki energii do sieci, po stałej stawce przez 15 lat.
Panele słoneczne nie powodują uciążliwego hałasu ani drgań, pod tym względem są lepszym rozwiązaniem niż turbiny wiatrowe.

Montaż paneli fotowoltaicznych odbywa się głównie na dachu lub na stelażach znajdujących się na ziemi. Instalacje skierowane są w kierunku południowym aby maksymalnie wykorzystać nasłonecznienie. Dachy skierowane na południe są optymalnym, ale nie jedynym miejscem gdzie montuje się instalacje fotowoltaiczne. Wysięgniki, ogrodzenia i dachy płaskie również nadają się pod montaż instalacji.
Już na etapie planowania instalacji fotowoltaicznej należy wybrać dla niej optymalne miejsce, w którym uzysk energetyczny będzie najwyższy, a sama instalacja nie będzie przeszkadzać w użytkowaniu terenu w inny sposób.
Najlepszym umiejscowieniem instalacji fotowoltaicznej jest znalezienie stabilnego podłoża w nasłonecznionym miejscu. W Polsce ich wydajność jest największa, gdy są skierowane na południe o odchyleniu do 30°.
Optymalnym rozwiązaniem jest zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na skośnym dachu, skierowanym na południe, wówczas pozostają one dobrze nasłonecznione i nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Ponadto jeśli instalacja solarna zostanie uwzględniona już na etapie budowy domu, jej koszty mogą zostać znacznie obniżone, a same panele słoneczne zostaną wkomponowane jako element dachu.
Instalacja fotowoltaiczna może zostać zainstalowana na stelażach na dachu płaskim, ogrodzeniu, strukturach nie mieszkalnych lub bezpośrednio na ziemi. Ponieważ jednak optymalnie w polskich warunkach jest kierować panele słoneczne na południe, północny spad dachu lub ściana budynku nie będą odpowiednim miejscem na instalację fotowoltaiczną. Zbyt nisko założona instalacja będzie natomiast zacieniona w godzinach rannych i wieczornych, przez co będzie generować nieznacznie mniej energii.
Dlatego instalacje fotowoltaiczne naziemne warto podnieść na wysokość około 1,5 – 2,5 m, dzięki czemu nie będzie ona zajmować dużo miejsca na terenie przeznaczonym na inne cele. Często wybieranym miejscem na panele fotowoltaiczne są budynki gospodarcze.

Fotowoltaika

Internet satelitarny

Instalator

Internet satelitarny zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. W zakresie przeglądania stron internetowych, obsługi poczty elektronicznej, pobierania plików muzycznych oraz filmów. Prędkości jakie możemy zaoferować to w przypadku pobierania danych aż do 22 Mb/s (download), a wysyłania do 6 Mb/s (upload) co gwarantuje natychmiastowe wczytywanie witryn internetowych. Oferujemy bezpłatnie stałe IP. Jest to idealne rozwiązanie gdy potrzebujesz niezawodnego i stałego łącza do internetu lub gdy miejscowy operator internetowy nie może zaoferować z przyczyn technicznych takiej usługi.

Dzięki internetowi satelitarnemu możesz monitorować pracę telewizji przemysłowej w swoim domku letniskowym lub firmie. Doskonale sprawdza się w monitorowaniu farm fotowoltaicznych najczęściej usytuowanych na obszarach słabo zurbanizowanych.

Nasz internet oferujemy na terenie całej Polski oraz na terytorium Europy – wszędzie oferujemy tą samą jakość naszych usług. Lokalni dostawcy internetowi często obiecują o szybkiej rozbudowie infrastruktury i szybkim podłączeniu do internetu. U nasz nie czekasz. Masz internet od razu. Mapka poniżej ukazuje zasięg usługi internetu satelitarnego oferowanej przez nas. Pamiętaj, że zawsze możesz instalację internetu satelitarnego zamontować w dowolnej lokalizacji w obszarze zasięgu satelity.
internet satelitarny zasieg

Potrzebujesz Internetu dla siebie, swojej rodziny, czy wykorzystujesz go do pracy!? W naszej ofercie znajdziesz pakiet idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. W wyjątkowo konkurencyjnej i stałej cenie. Oferujemy równiez w zakresie usługi internetu satelitarnego jako dodatkową ofertę telewizji satelitarnej odbieraną z tej samej anteny, telefonię internetową (VoIP) oraz możliwość tworzenia domowych sieci bezprzewodowych, co umożliwi korzystanie z Internetu w całym domu, bez konieczności stosowania dodatkowego okablowania.

Cennik internetu satelitarnego dla Ciebie
cennik internet satelitarny

 

Cennik interntu satelitarnego dla Twojej firmy

internet satelitarny cennik firmy

Uruchomienie usługi jest proste. Wystarczy podłączyć modem satelitarny do komputera i zainstalować niewielką zewnętrzną antenę satelitarną. Możesz to zrobić samodzielnie lub powierzyć zadanie naszemu specjaliście.
Do korzystania z naszej usługi potrzebujesz jedynie zestawu startowego oraz odpowiedniego mocowania, np. na ścianie domu. Zestaw startowy zawiera antenę satelitarną, transponder i modem. Antenę, skierowaną na południe, montuje się na ścianie domu albo na dachu. Transponder łączy się z modemem przy pomocy kabla antenowego. Dostarczamy 20 m kabla z dwoma odpowiednimi złączami. Modem najlepiej umieścić w pobliżu komputera ewentualnie sieci domowej. Do prądu musi być podłączony tylko modem, ponieważ
transponder, transponder zasilany jest z kabla antenowego. Do komputera podłączamy się przy pomocy kabla Ethernet.

internet satelitarny anten

 Dostęp do Internetu zyskujesz praktycznie od zaraz. Współzałożycielem usługodawcy internetu satelitarnego jest Dariusz "Tiger" Michalczewski - były Mistrz Świata w boksie wagi półciężkiej. Dariusz pozostawał niepokonany przez dwanaście lat dzięki swojemu ofensywnemu stylowi walki. Firma w podobnie ofensywnym stylu dostarcza szybki Internet do miejsc, do których Internet jeszcze nie dotarł. Nasza oferta jest całkowicie przejrzysta i pozbawiona wszelkich ukrytych kosztów,

To tylko pięć kroków__Pozwól sobie pomóc__

Montaż monitoringu Warszawa

Krok 1: Zastanów się i pomyśl czego oczekujesz od montażu monitoringu wizualnego lub systemu alarmowego. Co chcesz obserwować lub co ma zabezpieczyć system alarmowy w obiekcie, który dobrze znasz.

Krok 2: Zadzwoń do nas i przedstaw ogólny zarys instalacji. Na podstawie uzyskanych informacji spróbujemy podać wstępną wycenę.

Krok 3: Następnie umówimy się na spotkanie w miejscu instalacji monitoringu lub systemu alarmowego. Dokonamy pomiarów i uzgodnimy najlepszą lokalizację kamer lub czujek alarmowych.

Krok 4: Przeanalizujemy informacje uzyskane w trakcie spotkania i dokonanych pomiarów. Przygotujemy szczegółową ofertę oraz umowę.

Krok 5: Podpisanie umowy i uzgodnienie terminu montażu. Większość montaży zajmuje nam jeden dzień. Zawsze staramy się, aby pracownicy lub domownicy nie odczuli naszej obecności.

montaz-monitoringu-warszawa

Po instalacji możesz czuć się bezpiecznie w swoim domu i chronić rodzinę. A Twoja firma zaczyna lepiej prosperować nawet w trakcie Twojej nieobecności. Powiedzenie " pańskie oko konia tuczy" wydaje się być bardzie współczesne niż mogłoby się wydawać.

monitoring-przez-internet

Zobacz również: monitoring IP, alarmy domowe, systemy alarmowe, monitoring domu

Oferta__W czym możemy Ci pomóc__

systemy-alarmowe-warszawa
Uwaga w ofercie zastosowaliśmy skrót M/K/R oznaczający montaż/konserwacja/rozbudowa

Montaż monitoringu CCTV

Montaż kamer CCTV
Instalacja monitoringu analogowegoM/K/R
Montaż monitoringu IP
Instalacja monitoringu IPM/K/R
Monitoring przez internet
Konfigurujemy możliwość podglądu obrazu z monitoringu przez internet M/K/R
Monitoring domu
Montaż monitoringu w domuM/K/R
Monitoring biura
Montaż monitoringu w biurzeM/K/R
Monitoring firmy
Montaż monitoringu w firmieM/K/R
Monitoring sklepu
Montaż monitoringu w sklepieM/K/R
Monitoring CCTV ukryty
Montaż monitoringu ukrytego-po wcześniejszym obejrzeniu obiektuzadzwoń
Wypożyczenie monitoring CCTV analogowego
Zestaw 4 kamer i rejestratorzadzwoń

Montaż systemów alarmowych

Montaż alarmu
Instalacja nietypowych systemów zabezpieczeńM/K/R
Montaż alarmu domowego
Instalacja alarmu w domuM/K/R
Montaż alarmu sklepowego
Instalacja alarmu w sklepieM/K/R
Montaż alarmu w firmie
Instalujemy alarm w firmieM/K/R
Wypożyczenie alarmu
Wypożyczamy alarm z czterema czujkamiwkrótce

Światłowody

Spawanie światłowodów
Spawamy światłowody jedno i wielomodoweM/K/R
Instalacja infastruktury szkieletowej opartej na światłowodzie
Okablowanie światłowodem całych budynków i osiedliM/K/R
Podłączenie instalacji domowej do łącza światłowodowego
Masz możliwość podłączenia światłowodu w firmie!? Zrobimy to dla ciebieM/K/R
inteligentny dom

Inteligentny dom i montaż oświetlenia LED

Inteligentny dom

Projekt i wykonanie inteligentnego domu
Montaż i instalacja inteligentnego domu jest niezwykle złożoną i skomplikowaną usługą dlatego wymaga indywidualnego podejścia i wyceny.
Podstawowe funkcje jakimi można sterować w projekcie inteligentnego domu:
oświetlenie,
audio/video,
alarm,
monitoring,
klimatyzacja i wentylacja,
centralne ogrzewanie,
stacja pogodowa,
inteligentne nawadnianie terenu,
odnawialne źródła energii (baterie słoneczne),
inne instalacje wynikające z potrzeb klienta.

Montaż oświetlenia LED

oświetlenie dekoracyjne,
oświetlenie witryn sklepowych,
podświetlenie ekspozycji,
punktowe oświetlenie akcentujące,
podświetlenie typu backlight,
doświetlenie lokalne stanowisk pracy.

Fotowoltaika instalacja

Fotowoltaika * Internet satelitarny

Internet satelitarny

Zajmujemy się kompleksową instalacją internetu satelitarnego. Oferujemy możliwość zamówienia publicznego adresu IP dzięki czemu można łączyć się ze swoim komputerem z dowolnej lokalizacji np: oglądanie obrazu z kamery i monitoring. Dodatkowo możemy rozprowadzić instalację po obiekcie. Idealny na imprezy plenerowe, mobilne kawiarenki internetowe, targi, szkolenia oraz biura prasowe. Cena standardowej instalacji jest ustalana indywidualnie i jest ustalana po kontakcie.

Fotowoltaika

Instalujemy systemy fotowoltaiczne dzięki którym masz darmową energię elektryczną oraz jej nadwyżki możesz sprzedać. Kompleksowo od projektu, dotacje aż po instalacje systemu fotowoltaiki.